Ruszają szkolenia z eNauczania

18 czerwca 2013

Już jutro rozpoczynamy trwający do 1 lipca cykl stacjonarnych szkoleń z obsługi platformy Moodle. Przygotowaniem programu zajęli się Ireneusz Żuchowski, informatyk z CUI oraz Iwona Mokwa Tarnowska, metodyk z CJO, którzy poprowadzą warsztaty. Zajęcia zostaną przeprowadzone w formie praktycznych ćwiczeń w specjalnych laboratoriach komputerowych. Każdy z uczestników będzie samodzielnie tworzył materiały w postaci eKursów i materiałów interaktywnych oraz poznawał kolejne funkcjonalności platformy. 

 

enauczanie_2

DSC01589

Dodatkowo Centrum Usług Informatycznych oferuje wsparcie techniczne po wdrożeniu oraz szkolenia na trzech zróżnicowanych poziomach. Podstawowy - dla osób, które nigdy nie tworzyły materiałów edukacyjnych w formie elektronicznej (np. w formie plików PDF zamieszczanych na stronach www) i dotychczas nie korzystały z platform zdalnego nauczania. Interaktywny - skierowany do osób, które tworzyły już materiały edukacyjne w formie elektronicznej i chciałyby wykorzystać platformę Moodle do poszerzenia swojego warsztatu edukacyjnego oraz pracy z grupami studentów. Zaawansowany - dedykowany osobom, które miały okazję tworzyć lub korzystać z zajęć e-learningowych i pragną poszerzyć swoją wiedzę w zakresie metodyki nauczania.

Od nowego roku akademickiego zostaną uruchomione szkolenia on-line dla studentów. Ich celem jest przygotowanie uczestników do udziału w zajęciach dydaktycznych prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.